ХАОС ВО КЛУБОТ НА ТЕРАЗИЈЕ ПОРАДИ КАРЛЕУША: Сакал да игра со пејачката, повикано обезбедувањето, а тој со кола рушел се пред себе…

Пред познатиот ноќен клуб “Касино“ во Белград се случил инцидент на новогодишната ноќ околу два часот по полноќ, повредени немало но направена е голема материјална штета и немало употреба на огнено оружје.

Полицијата уапсила едно лице а интензивно трага по другото. Инцидентот се случил за време на гостување на Јелена Карлеуша.

Имено, Пинк јавува според менаџерката на клубот Касино околу два часот по полноќ на бина се качил еден гостин кој сакал да игра со пејачката. Таа веднаш го повикала обезбедувањето каде што гостинот бил изнесен од клубот. После тоа гостинот се заканил на персоналот на клубот и дека ќе им покаже кој е тој.

Потоа со кола дошол пред Касино каде што предизвикал голема материјална штета на неколку објекти. Искрешени стакла од излози и металениот дететктор пред Касини, при што направена е матерјална штета на неколу објекти, жардариети, заштитна ограда. Обезбедувањето се обидело да го запрат возачот, но тој им побегнал.

Автомобилот подоцна е сопрен на Карабурма, а зад воланот била затечена девојка која на алко-тест измерено и е повеќе од 1,20 промили. Била задржана на отрезнување, а потрагата по мажот кој го предизвикал инцидентот сеуште е во тек.

Потврдено е дека инцидентот се случил за време на настапот на естраданата пејачка.

Слични Вести
Menu