Книга за божицата на гламурот, Мерлин Монро

„Мала книга за Мерилин“ на Мишел Морган е водич за живот и оддавање почит на стилот, гламурот и моќта да забавува на најголемата холивудска икона.

„Книгата нуди инспиративни лекции од Монро за денешните жени. Внатре ќе најдете упатства за тоа како да изгледате како ѕвезда, совети за стил и каде да најдете парчиња облека во стилот на Мерилин, идеи за декорирање од нејзиниот дом, секојдневна инспирација од животот на Мерилин, сеќавања на обожавателите и прекрасни фотографии. Нека блесне твојата внатрешна Мерилин!“, вели издавачот „Арс либрис“.

Слични Вести
Menu