Нов хаос на „Ѕвездите на Гранд“ поради Карелуша: Цеца им се закнуваше на членовите на жирито

Новото издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ донесе нов скандал откако се дозна што разговараат судиите додека натпреварувачите пејат.

Се се случи кога на сцената се појави натпреварувачката Каролин Велковски, која ја отпеа песната од Јелена Крлеуша, „Баш је добро бити ја“, но тоа не им се допадна на сите.

Настапот на Каролин жирито го награди со пет гласови што и овозможи директен пласман во баражаот. Притоа Саша Поповиќ изјави дека фалело малку за да добие „шестка“, на што му возврати Марија Шерифовиќ.

Ај, што не беше испеано за „шест“, туку што Цеца овде се заканува да гласаат сите за оваа песна од Карлеуша. Сите попуштија, само јас не се давам – изјави Марија

извор: republika.mk

Слични Вести
Menu