Балканец вртел прасе на ражен на балкон во Германија, снимката стана хит на интернет

На ТикТок профилот на Кимба Јуниор се појави видео во кое Балканец наводно пече прасе на ражен на балкон во Германија.

Како што се наведува на снимката, на балконот биле поставени две електрични скари, ражен и чадор, за љубопитните соседи да не можат да видат што се случува, а ѕидот од балконот го заштитиле со алуминиумска фолија.

Во позадина се слуша стара народна песна „Ти си жена мог живота“, а според таговите, снимката настанала некогаш во време на Божиќ.

@kimba_junior Ražanj u Njemačkoj 🐷😂#dijaspora #njemacka #bozic #badnjidan #balkan #svinja #odojak #rostilj #grill #fyp ♬ Originalton – Slembo Salamba

„Парола снајди се“, напишал авторот на видеото во коментари, а истото насмеало многумина.

„Ја сврте играта“, „Ете што измислува Балканецот кога му е досадно. Само ‘галамат’ на нас, а погледни го ова. Перфектно“, „Секоја чест, изгледа подобро отколку на оган“, „Кој крал“, се дел од коментарите под видеото кое досега собрало повеќе од 140.000 прегледи.

Слични Вести
Menu