ДОМАШЕН ЧАЈ ОД 4 СОСТОЈКИ КОИ ГИ ТОПАТ МАСНИТЕ НАСЛАГИ

Иако слабеењето е најголемиот кошмар за секоја жена, со овој чај ќе можете да си го олесните слабеењето без да се изгладнете.

Компоненти:

  • ѓумбир
  • ловор
  • цимет
  • Ким

Овие намирници ќе ви помогнат да се чувствувате сити, а имаат и голема предност во забрзувањето на метаболизмот.

  • Во вода ставете 5 литри вода, 1 лажичка рендан ѓумбир, 2 ловорови листови, половина лажичка семки од ким, половина лажичка цимет, а потоа на рингла и почекајте да зоврие.
  • Потоа оставете го чајот да се излади 5 минути и е подготвен за консумирање.

Употреба:

Пијте пред секој оброк.

Забелешка:

Чајот можете да го чувате во фрижидер и да го загреете пред оброк, но можете да го пиете и ладен.

Слични Вести
Menu