Пријанка Чопра и Ник Џонас станаа родители

Актерктата Пријанка Чопра и нејзиниот сопруг, пејачот Ник Џонас завчера го добија своето прво дете преку сурогат мајка. Тие ја соопштија убавата вест на профилите на социјалните мрежи, откривајќи дека се пресреќни што станале родители.

Пресреќни сме што можеме да потврдиме дека добивме бебе преку сурогат. Замолуваме за приватност во овој посебен период додека се фокусираме на нашето семејство.

Актерката (39) и пејачот(29), кои се венчаа во 2018 година, добија ќерка која се роди во Калифорнија 12 недели пред последниот термин.

Слични Вести
Menu