Ќерката на Заев со чантичка вредна 2 650 долари

Македонската Твитер заедница буквално „експлодира“, откако Александра, ќерката на поранешниот премиер Зоран Заев, објави селфи направено во лифтот.

Немојте да мислите дека твитерџиите го коментираат нејзиниот изглед, туку тие акцентот го ставија на еден моден детаљ кој Александра, го имаше на себе. Станува збор за чантичка од брендот  „Ив сент Лорaн“ (Yves Saint Laurent). Твитерџиите по тој повод направија еден „рисрч“ и нивното истражување дојде до фасцинантно откритие дека чантичката на ќеркичката на Заеви  чини вртоглави 1850 евра,  2.650 долари или повеќе од 110.000 денари.

Слични Вести
Menu