ХРАНА КОЈА ГО ПРОЧИСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ

артишок – го стимулира производството на жолчката и чистењето на токсините

лук и кромид – му помагаат на црниот дроб да ги елиминира токсините

цвекло – содржи здрави фитонутриенти кои ги намалуваат лошите ефекти на мрсната храна

јаболка – пектинот помага да се елиминира живата од телото

свежо исцеден лимон во топла вода – пијте го наутро на празен стомак за да поттикнете детоксикација.

Слични Вести
Menu