Дали Рејхан и Миран се во врска и во приватниот живот?!

Турската актерка Ебру Шахин е една од најпопуларните и најубавите актерки во својата земја, а во Хрватска стекна многу фанови, откако се појави во серијата „Љубовта на одмаздниците“, чии нови продолженија наскоро ќе се вратат на Нова ТВ.

Но, покрај талентот, 26-годишната Ебру ги наполни медиумските колумни и со прилично голем скандал со колегата од споменатата серија, згодниот Акин Аквиноз. Имено, откако ја снимиле првата сезона од хит серијата, Акин отишол на отслужување на воениот рок, каде што го посетила ни повеќе ни помалку туку Ебру. Можеби не е чудно ако Акин во тоа време веќе имал  свршеница Сандра, на која и рекол дека посетите се забранети.

Нивните заеднички фотографии набрзо се појавија во јавноста, а Сандра наводно доживеала психички слом поради тоа. И покрај се, на Ебру и кажале дека таа и Акин се само пријатели, а тој некако успеал да ја спаси веридбата.

Ебру никогаш не сакала јавно да зборува за својот љубовен живот, но турските медиуми како Хуриет пишуваат дека таа од летото е во врска со кошаркарот Чеди Осман, а првите заеднички фотографии ги објавила на кои разменуваат нежности на Инстаграм во август. Иако таа првично тврдеше дека не се заедно, парот сфатил дека повеќе не може да го кријат тоа, па решиле да им кажат на сите дека се сакаат.

Раскошната продукција на серијата „Љубовта на одмаздниците“ со бројни историски локалитети ја препознаа не само гледачите на Нова ТВ туку и гледачите ширум светот. Така, серијата освои бројни награди кои зборуваат за нејзината популарност што се шири преку меѓународните граници. Во 2020 година, серијата ја сруши гледаноста надвор од Турција и освои бројни престижни награди од израелска ТВ програма специјализирана за турски сапуници во категориите за најдобра серија, најдобра телевизиска двојка, најдобра актерка и најдобра млада актерка. Признанија за серијата стигнаа и од Шпанија, каде публиката ги вклучи и главните и споредните ликови на серијата во категориите најдобри.

Слични Вести
Menu