Гафур, лик кој вешто се испреплетува во секоја ситуација, приватно сака да готви здрава храна!

Булент Полат е роден на 8 март 1979 година во Тунџели. Турски телевизиски серии, кино и театарски актер.

Роден е во Тунџели како најмлад од семејството Заза со 5 деца, а потоа со семејството се преселил во Истанбул. По земјотресот во Ѓолџук во 1999 година, неговото семејство повторно се вратило во Тунџели и тој останал во Истанбул. Тој во 2015 година се ожени со својата професорка по англиски јазик Дујгу Шеноглу и имаат ќерка по име Дога.

Кога имал 13 години, влегол во општинските театри Бакиркој во Истанбул со водство на неговиот брат. Почнал да глуми уште на млада возраст. „Ако започнете на рана возраст, ќе преземете дисциплина. Кога дисциплинирате во театарот, уште од рана возраст ја учите театарската хиерархија и напредокот на театарот. Почнав многу рано, но зедов поддисциплина од него непосредно пред да започнам на сцената. Ова работеше за мене многу. Исто така, голема предност е да растеш на место на кое постојано се размислува. Растењето во место каде што тече мислата е интензивно, а каде има автори и уметници има огромна предност. Исто така, сцената го прави телото помеко, поудобно се движите на сцената. Ова беше многу добро за мојата удобност. Исто така, за мене беше добро што подобро ја сфатив работата. Ова ми е многу важно во животот, подобро да го согледам животот. Вие ги поставувате вашите цели и се движите кон таа цел. Не се лизгаш, помалку си се лизга. Затоа ја поставивте својата цел уште на млада возраст, кога бевте мало дете, и велите „да, овде одам“.

Студирал во уметничкиот центар Müjdat Gezen. Тој присуствуваше на актерската работилница на Стела Адлер во Лос Анџелес. Потоа отиде во Њујорк. Започнал бизнис со кафеани на иницијатива на пријател за да заработи за живот додека студирал таму. Водел бар во Менхетен за време на неговиот престој во САД. Во 2011 година се вратил во Турција.

Кога имал 13 години, стапнал на сцената со детски претстави во општинските театри Бакиркој. Подоцна, во истиот театар учествува во претставите како „Орманларин Бариш Атеши“, „Румуз Гонџаѓул“ и „Келоглан“. „Гледав театарска претстава и потоа почнав да работам во театарот. Голема е шансата да ме однесат во тој театар како работник. Полека, кога зборував за детските игри, младинскиот театар, големите претстави, времето минуваше; Поминаа десет години, тринаесет години. Така започна, почнав да глумам како театарски работник. Со отворањето на приватните телевизии и достапноста на ТВ сериите, многу актери во театарот почнаа да глумат во ТВ серии. Искрено, не се брзав, но изгледа сум влегол прерано. Телевизијата започна со Snake Story. Во серијата играше Емре Кинај. Кога станува збор за 35-та епизода од серијата, потребни се два лика, а тој ќе игра со Емре. Оваа приказна започна со Нихат Дурак, а потоа серијата продолжи. Имаше економски тешкотии во мојот живот, но секогаш работев. Правев анимација, одев на родендени; Станав кловн и Дедо Мраз. Имаше моменти кога заработував пари од театарот. Заедно со Булент Шакрак и Мустафа Устундаг подготвувавме детски игри, посетувавме училишта и игравме. Заработувавме три или пет центи по натпревар и живеевме на истото место. Спиевме во театар или нешто слично. Го споделувавме тоа што го имавме. ”

Вредни, дисциплинирани, скромни, реални, искрени. „Булент е личност која сака да работи, да продуцира, да глуми, да комуницира со луѓе, да споделува, да работи за да ја врши својата работа на најдобар начин, да има грешки и слабости како секое човечко суштество и да се обидува да ги намали во помала мера, да биде одговорен и уживајќи во овие обврски. човек.”

Сака да готви. „Готвам вкусна, здрава храна. Имам рибно мени во зима, многу е вкусно. Правам и десерт. Добро ми е со кујната. ”

Слични Вести
Menu