Цеца му пеела на милионер од Цирих на гала забава – Била пречекана како кралица

Светлана Цеца Ражнатовиќ минатиот викенд беше специјална гостинка на роденденска забава на милионер во Швајцарија.

Станува збор за Тео Кораќ (31), родум од Црна Гора, кој со години живее и работи во Цирих. Бизнисменот приреди спектакуларен дочек за најголемата балканска ѕвезда. Во алпската земја пристигнала со авион, во бизнис класа, додека на аеродромот ја чекала луксузна лимузина. Таа била сместена во еден од најскапите хотели.

Цеца на социјалните мрежи сподели како ужива во дочекот, но не и кога пее. Како што дознаваме, Тео ја обожава српската ѕвезда и имал желба таа да биде таа која музички ќе го разубави неговиот прекрасен ден. Забавата беше организирана во познат ресторан во центарот на Цирих.

Балканската ѕвезда точно во 23 часот ја започна својата музичка вечер, а на полноќ му го честиташе 31-виот роденден на Кораќ и му посака се најдобро во животот и кариерата. Штом почна да го пее хитот „Белград“, Ражнатовиќ ги крена сите гости на нозе. Славеникот нон-стоп беше со пејачката со која наздравуваше.

Тео Кораќ не штедел за роденден, па прославата го чинела, како што тврдат упатените, повеќе од 100.000 евра. Цеца пееше еден час, по што посака гостите да продолжат да се забавуваат на забавата. Славеникот ја придружуваше музичката ѕвезда до вратата и ѝ се заблагодари што ја зголеми неговата прослава. Инаку, бизнисменот плаќал сместување и авионски билети за сите гости. Забавата траела до раните утрински часови.

Слични Вести
Menu