РЕЦЕПТ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ

Начинот на кој се храниме може да влијае и на нашиот имунитет. Постојаното следење на здравите навики во исхраната, одржувањето на редовна активност и работењето за намалување на стресот може да го подобри имунитетот на повеќето луѓе. Што можеш да направиш? Напиток кој го зајакнува имунолошкиот систем.

Состојки:

Корен од ѓумбир (околу половина парче)

1-2 лажици природен мед

1/2 лимон

Вода

Начин на подготовка:

Изгмечете ги или изблендирајте ги ѓумбирот, медот и сокот од половина лимон. Додадете околу 200 мл. вода, промешајте и уживајте во овој пијалок кој зајакнува и го зајакнува имунитетот!

Слични Вести
Menu