ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ И ПОДОБРЕТЕ ЈА КРВНАТА СЛИКА СО ЕДЕН ЛЕСЕН РЕЦЕПТ

Доколку сакате да го зајакнете вашиот имунитет, но и да ја подобрите вашата крвна слика, тогаш овој напиток е одлично решение за вас. Лесно се прави, а ќе го закрепне вашето тело и ќе ви ја врати потребната енергија.

Состојки:

  • варено цвекло;
  • зелено јаболко;
  • морков;
  • лимон;
  • ѓумбир

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер или пак соковник, па добро мешајте додека напитокот не стане едноличен и спремен за консумирање.

Со една чаша од овој напиток во вашето тело ќе внесете: витамин А, витамин Ц, Витамин Б6 и Б9, како и други здрави состојки кои што го зајакнуваат имунитетот.

Слични Вести
Menu