Со улогата на Миран го достигна врвот од својата кариера, има понуди и за нови поекти

Акин Акинозу направи големи придобивки благодарение на серијата Херкаи! Акин Акинозу се појави во шпанските медиуми! Младиот актер беше опишан како „неодоливиот турски принц“! Серијата Херкаи што се емитува на АТВ влијаеше на публиката во многу земји во странство.

Серијата, која заврши во април 2021 година, им овозможи на Ебру Шахин и Акин Акинозу, кои ги делеле главните улоги, да достигнат голема база на обожаватели не само во Турција, туку и во светот. Акин Акинозу стана популарен со серијата и стана еден од најозборуваните актери на социјалните мрежи.

Откако Херкаи се емитуваше во Шпанија, печатот во земјата се фокусираше на Акин Акинозу, главниот актер на серијата. Во интервјуто со младиот актер, шпанскиот магазин People употреби изрази „Новиот и неодолив турски принц“.

Во своето интервју, Акин Акинозу рече дека е само на почетокот на патот и дека има многу да научи. За улогата на Миран во Херкај, актерот рече: „Тоа беше најдобрата можност да ја оживеам мојата професија и за прв пат моите напори се исплатија“.

Акин Акинозу, кој претходно глумеше во 4 различни ТВ серии, своето главно деби го имаше благодарение на серијата Херкаи. Акин Акинозу, кој доби голем број обожаватели во својата прва главна улога и беше сакан од ликот на Миран, отиде да се одмори.

Актерот кој беше многу уморен за време на снимањето на серијата Херкаи, кое траеше три сезони, сака малку да одмори.

Сепак, според веста, младиот актер добил понуди за нови проекти од 3 различни продукциски куќи.

Се наведува дека Акин Акинозу се уште не се одлучил за проект. Актерот сега си го бара својот пат и со нетрпение се чека каде ќе си ја пресече рутата. Во новата сезона можно е актерот да игра водечка улога во нова серија, можно е и да се опушти или да ги зајакне чекорите за проширување во странство.

Обожавателите на Акин се многу љубопитни за новиот пат на актерот и како тој ќе ја обликува својата кариера од сега па натаму.

Слични Вести
Menu