Лидија Вукиќевиќ си ја скрати косата

Југословенската актерка Лидија Вукиќевиќ се одлучи за драстична промена на својот изглед, па ја скрати долгата кадрава коса и се одлучи за боб-фрузира. Иако остана без своите локни кои беа нејзиниот заштитен знак, нејзините пријатели и обожаватели се воодушевени од нејзиниот нов имиџ.

Иако се случувало да ја исправи косата или да носи шиши, сепак ова е првпат актерката да се одлучи да ја скрти косата толку многу. Полна со самодоверба, таа се пофали со новата фризура на Инстаграм. Па многумина искоментираа дека личи на мајката на Ким Кардашијан, Крис Џенер.

Слични Вести
Menu