Деми Мур му посака среќен роденден на поранешниот сопруг Брус Вилис

Деми Мур сподели симпатична објава на Твитер за да го одбележи роденденот на поранешниот сопруг Брус Вилис, кој во саботата наполни 67 години.

Истиот ден, 59-годишната актерка сподели фотографија на која таа и Брус се смеат во кујна додека Деми во раката држи печурки на даска за сецкање.

„Среќен роденден, Брус! Благодарна за нашето мешано семејство“, напиша ѕвездата на „Непристоен предлог“.

Деми и Брус беа во брак од 1987 до 2000 година и имаат три ќерки Румер (33), Скаут (30) и Талула (28).

Слични Вести
Menu