(ФОТО) Моден судир на Цеца и Крлеуша, овојпат на избори

Модната пресметка меѓу Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша на изборите што се одржуваат денеска ја подели јавноста…

Модната пресметка меѓу Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша е нешто на што е навикната јавноста, а овој пат кој ќе ја понесе титулата најдобро обучен останува на вас да процените.

Имено, околу 13 часот, Светлана се појавила во придружба на нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ, на избирачкото место во основното училиште. Радомир Путник, на Дедиње, каде што дојде веднаш по настапот што го одржа синоќа во Словенија.

Фолк ѕвездата носеше темни очила, а носеше и, судејќи по фотографиите, интересен беж капут со јака од визон. Косата ја врза во реп, а шминката беше многу дискретна. Цеца без многу помпа ја изврши граѓанската должност и со синот го напушти гласачкото место.

Од друга страна, Јелена Карлеуша малку подоцна дошла на гласачкото место каде со својот моден избор изненади многумина присутни. Во одличен стил, поп дивата носеше целосно бела комбинација, со интересна капа со мрежа, која и го прекри лицето.

Многумина беа воодушевени од изборот на двете ѕвезди, но и се колебаа да „изјаснат“ што е подобро стилизирано.

Слични Вести
Menu