Брижит Макрон во класична модна комбинација на гласње

Во Франција денеска се одржуваат претседателски избори, а граѓанската должност утрово во Париз ја извршија Емануел и Брижит Макрон кои се уште на чело на оваа земја. И додека Емануел избра тегет костум и капут во иста боја, неговата 24-години повозрасна сопруга привлече многу поголемо внимание.

Првата дама на Франција, негува едноставен и минимален стил во кој царуваат класични парчиња, но секогаш совршено скроени од најквалитетни материјали.

И покрај едноставноста на нејзиниот стил, Брижит секогаш изгледа многу елегантно, а во исто време модерно, па така беше и овој пат.

Слични Вести
Menu