На плажа – таа е божица: Моделот ги привлекол сите погледи во минијатурното бикини

Деби Пјер е модел и мајка на две деца. Како и секој модел таа многу внимава на исхраната.

Деби Пјер своето сензационално тело го покажала на плажа во Мајами. Кога излегла од вода присутните можеле без проблем да ја наречат – божица на плажата.

Се запрашавме што оваа жена јаде и како вежба за да има такво тело?

Речиси сите модели обожуваат да гладуваат. Девојките тогаш вообичаено пијат вода или свежо цедени сокови. Тоа гладување вообичаено се повторува на секои 4 дена.

Сите манекенки многу ја почитуваат здравата исхрана, па од малечки навикнале да практикуваат веганска или пак вегетаријанска исхрана. А, што се однесува до вежбањето, тоа подразбира комбинирани вежби од кикбокс и јога.

Вистина е дека Деби ваквото тело не го добила како подарок. Таа и тоа како секојдневно се мачи да изгледа совршено. Секоја манекенка макотрпно работи за да има совршени пропорции, а Деби не е исклучок.

Додека Деби се сончала и шетала по плажа во Мајами, привлекувала погледи од останатите присутни на плажата, но папарацо фотографите успеале да ја „уловат“ и да ги пласираат фотографиите во јавноста.

Минијатурното бикини одвај ги покривало нејзините облини, но тоа не ја спречило згодната манекенка од Австралија убаво да си помине.

Пред неколку години славниот рапер Снуп Дог наводно би бил маѓепсан од нејзиниот задник.

Да ве потсетиме, Деби со манекенството започнала да се занимава уште како тинејџерка. Таа е најпозната по својот задник, па секогаш ја користи приликата за да го покаже тоа, што може да се забележи по нејзините фотографии.

Деби од 2016 година е во брак со Патрик Флеминг со кој има син и ќерка.

Слични Вести
Menu