Нина Бадриќ изгледа воодушевувачки на прагот на својата 50-ка

Нина Бадриќ често воодушевува со елегантни комбинации и беспрекорен изглед, а овој пат не беше исклучок.

Иако пејачката Нина Бадриќ е на прагот од 50 години, нејзините нови фотографии докажуваат дека изгледа подобро од било кога. Така на новите фотографии кои ги објави на својот Инстаграм профил позира во краток бел фустан со кој ги истакна витките нозе, но и беспрекорната фигура.

„Се е бело“, напиша Нина со објава која досега им се допадна на повеќе од шест илјади следбеници.

Набрзо во коментарите почнаа да течат бројни комплименти, а многумина додадоа дека едвај ја препознале.

Слични Вести
Menu