Почина сорпугот од познатата хрватска водителка Николина Пишек

Синоќа по полноќ почина Видое Ристовиќ, српскиот историчар на уметност и сопруг на  популарната хрватска водителка, а Николина Пишек која ја потврди веста. Според хрватските медиуми, дошла Брзата помош во текот на претходната ноќ и констатирала смрт.

Ристовиќ е српски историчар на уметност и сопруг на хрватската водителка и актерка Никола Пишек. Роден е на 25 јули 1978 година во Белград. Двојката се венчаше во септември 2013 година во Монте Карло, а на 2 декември 2014 година добија девојче по име Уна Софија.

Слични Вести
Menu