Украина се смета за фаворит по пласманот во финалето

Украинскиот бенд „Калуш оркестра“ се пласираше во финалето на Изборот за песна на Евровизија, зацврстувајќи ја својата позиција како фаворит за победа на натпреварот.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Членовите на фолк-рап бендот скокнаа на нозе, веејќи го украинското знаме кога беше објавено дека се квалификувале од првото полуфинале во Торино.

Претходно тие имаа енергична изведба на нивната песна Stefania.

Слични Вести
Menu