Романтична роденденска прослава од Демет за својот сакан!

Врската на познатата актерка Демет Оздемир со пејачот Огужан Коч продолжува со сета своја романса.

Обожавателите со нетрпение ја очекуваат венчавката на познатиот пар. Познатата актерка Демет Оздемир го прослави роденденот на својот сакан кој се роди на 13 мај со романтична објава на својот Инстаграм профил.

Демет Оздемир ги употреби следните изрази при нејзиното споделување; „Секогаш ти кажував! Ако сакам, ќе видиш. Ви благодарам многу што ги споделивте сите суптилностите на вашата душа со мене. Среќен роденден мила. секогаш биди ако си роден, ќе видиш“.

Објавата на актерката за кратко време доби стотици илјади лајкови и илјадници коментари. Дуото, кое почна да живее во љубов во првите денови од 2021 година, одвреме навреме се споменуваше со веста за разделба и ги вознемируваше своите обожаватели.

Обожавателите на парот здивнаа кога Огужан Коч ја запроси својата девојка минатиот февруари и го доби одговорот „Да“ од Демет Оздемир.

Се очекува парот да се венча во текот на летото. Демет Оздемир даде изјава минатиот месец; „Не постои такво нешто како сигурно. Не донесовме одлука за датумот, но го кажавме тоа наскоро“.

Демет Оздемир, која моментално е на снимањето на серијата наречена Dünyayla Benim Aramda (Помеѓу светот и мене), снимена за Дизни плус, не сака да се совпадне со нејзината венчавка во тесно време.

Слични Вести
Menu