Црвеното издание на поранешната претседателка ја истакна нејзината совршена линија

Поранешната претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ на социјалните мрежи се пофали со фотографии од доделувањето на наградите на Атлантскиот совет во Вашингтон. Грабар-Китаровиќ за доделувањето избра долг црвен фустан со голема машна. Фустанот ја истакна нејзината беспрекорна линија и тесниот струк, а со гламурозно ослободување собори сè од нога.

Заедно со фотографијата, претседателот напиша: „Победници на овогодинешните награди за истакнато лидерство на Атлантскиот совет 2022 се Марио Драги, претседател на Советот на министри на Италијанската Република, Џамала, кантавтор и победник на Евровизија 2016, Клаудио Дескалци, извршен директор на Ени, и храбриот украински народ. Заслужено! Честитки!”

Колинда доби бројни пофалби за оваа облека. „Најубавата жена во политиката“, „Дамата во црвено“, „Совршена“, се дел од многуте комплименти кои ги доби на социјалните мрежи.

Слични Вести
Menu