Германски Бургер Кинг со мени за трудници

Германскиот Бургер Кинг ја претстави новата понуда на хамбургери наменети за трудници, а менито поради комбинации како сладолед од ванила, јајца и маслинки или хамбургер со палачинки, свежи малини, сладолед и шлаг стана хит на социјалните мрежи.

Можете да бирате помеѓу хамбургер со печени јајца и банана, колбаси со маринирана харинга, сладолед од ванила со јајца и маслинки или хамбургер со палачинки, свежи малини, сладолед, шлаг и говедско месо.

Поради несекојдневните и прилично чудни комбинации на намирници, менито стана хит на социјалните мрежи, а многумина останале зачудени.

Слични Вести
Menu