Која е Мелек?

Новата  турска серија, која веќе го привлече вниманието на гледачите со силната приказна и прикажувањето на животната судбина на жена и мајка.

Една од главните улоги во серијата МЕЛЕК ја толкува Нехир Ердоган (Мелек), која е родена во Измир на 16 јуни 1980 година. Таму завршила основно и средно училиште. Во 1998 година се запишала на Економскиот факултет на Универзитетот во Мармара. Студирала до 2002 година, а потоа се запишала на Факултетот за радио и телевизија на истиот универзитет.Во периодот 2001-2003 година. Нехир Ердоган работеше на каналот ТРТ 1 во програмата „Телепазар“. Почна да глуми во серии во 2002 година. Потоа турската актерка извесен период живеела во Америка каде интензивно студирала англиски јазик. Таа се врати во Турција за улогата на Назли во ТВ серијата „Љубов на граница“. Покрај снимањето и ТВ сериите, Нехир Ердоган работи и како водител на различни канали во Турција. Во септември 2014 година, актерката се омажи за режисерот Ахмет Сесигургил. По венчавката, парот решил да се насели во Франција, но Нехир Ердоган често морал да лета во Турција за да снима филмови. Ова предизвика криза во врската на парот. На почетокот на 2017 година се појавија информации дека парот се развел.

Таа пред неколку дена беше фотографирана од папараците во Турција со Џем Ајдин во кафуле. Гледајќи ги блесоците, тие брзо се разделија за да ги намалат гласините за нивната врска.

Џем Ајдин, кој дојде на печатот откако помина малку време со пријател на друга маса, рече: „Пријатели, работете ја својата работа, ве разбирам. Но, ќе ми биде мило ако не не видите. Затоа што нема ситуација“. Давајќи изјава по Ајдин, Нехир Ердоган рече: „Пријатели, ова место е многу блиску до нашата куќа. Ние сме пријатели. Не пишувај ништо лошо. Нема потреба од ирационални лаги“.

Слични Вести
Menu