Бритни Спирс денес се мажи

Бритни Спирс и нејзиниот свршеник Сем Асгари ќе се венчаат денес на интимна церемонија со само 100 гости, но нејзините родители и сестра нема да присуствуваат, открива „ТМЗ“.

40-годишната поп-ѕвезда (Oops!… I Did It Again) и 28-годишниот актер и фитнес-професионалец ќе разменат завети пред околу 100 луѓе.

Не се знае дали брат ѝ Брајан ќе биде присутен, но сигурно е дека нејзините родители Џејми и Лин Спирс и сестра ѝ Џејми Лин нема да присуствуваат, додава порталот.

Слични Вести
Menu