(Видео) Џенифер Лопез размислувала да се откаже од шоубизнисот

Во новиот документарен филм на „Нетфликс“, Halftime („Полувреме“), Џенифер Лопез открива дека за малку ќе се откажела од шоубизнисот бидејќи ја исмевале поради нејзината фигура со облини.

52-годишната актерка/пејачка/танчерка помогна да се поплочи патот по кој требаше да одат и другите латино-актерки, станувајќи прва актерка која заработила над 1 милион долари за нејзината улога во „Селена“.

Со славата дојде и зголемената контрола над нејзиниот физички изглед, како што открива во документарецот што дебитира во вторник на „Нетфликс“. Критиките биле толку интензивни што помислувала целосно да се откаже од шоубизот.

Нејзиното тело со облини беше далеку од вообичаената норма кога Лопез упадна на сцената со Селена.

Слични Вести
Menu