Распродаден концертот од Петар Грашо во Штарк Арена

Иако до белградскиот настап на регионалната поп ѕвезда Петар Граш остануваат уште повеќе од четири месеци, организаторите велат дека речиси половина од билетите се веќе распродадени.

Концертот кој првично предизвика голем интерес кај публиката е закажан за 11 ноември, а според проценките би можел да биде распродаден неколку месеци пред закажаниот термин.

Популарниот спличанец и миленик на локалната публика во нашиот главен град пристигнува по настапот во преполните арени и концертни сали низ регионот, а хитовите како „Кој нè брани“, „вторник“, „Ако те прашаат“ гарантираат добро време. Скајмјузик, организаторот на концертот, ќе се погрижи настанот да ги исполни највисоките светски продукциски стандарди.

Слични Вести
Menu