Тренд боја оваа есен: бела

Белата боја обично е карактеристична за летото, но оваа есен го задржа водечкото место на модната листа.

Бела боја од глава до пети. Овој тренд е омилен оваа сезона меѓу сите трендсетерки на социјалните мрежи, а ги освои и срцата на многу дами.

Речиси сите комбинации во кои доминира белата боја се апсолутен хит и сигурно ќе бидете забележани каде и да се појавите. Значи, ако сакате да сте во тренд, прво правило е – облечете бело.

Слични Вести
Menu