Водич за купување: облека која ќе биде хит се до пролетта 2021

Ако не ни верувате нас, верувајте му на Инстаграмот

Паметното купување пред крајот на 2020 година подразбира вложување во неколку парчиња од гардеробата кои ќе ви потраат подолго и во кои ќе можете да уживате и во наредните сезони. Еве што препорачуваат модните експерти за оваа сезона.

-Легинс од лажна кожа

Ne stišću i ne gužvaju se: Tajice od umjetne kože za 119 kuna koje smanjuju  struk

И оваа сезона е модерна лажната кожа. Добронамерен совет:  овој материјал купувајте го секогаш за еден број поголем од оној што го носите, така нема да делувате невкусно. Црната и боја на песок нека ви бидат прв избор

-Кардиган

NARZUTKA KARDIGAN BLUZA DRESOWA SZARA Z KAPTUREM Zdjęcie

Џемпер со копчиња или без нив е хит на сезоната. Ако е краток и не е со премногу длабок изрез, можете да го носите наместо блуза , или пак со мала слип маица која буквално ѕирка одоздола. 

-Капут од вештачко крзно

Kaputi od veštačkog krzna: prave zvezde sezone - Harper's Bazaar

Познатиот  “teddy coat”    не отстапува од модната сцена. Оваа сезона во мода е мошне луксузен материјал кој потсетува на фин плиш.

Слични Вести
Menu