Само Ким Кардашијан се осмелува да носи фустан со нејзиниот лик (фото)

Ким Кардашијан е една од ретките што има храброст да се појави во фустан со нејзиниот лик испринтан. Љубовта кон себе изгледа е огромна…

samo-kim-kardashijan-se-osmeluva-da-nosi-fustan-so-nejziniot-lik01.jpg

Ким Кардашијан навистина знае да изненади со нејзиниот чуден избор на облека, а истото го направи и сега.

40-годишната ѕвезда објави неколку фотографии на кои носи фустан со огромен принт од нејзиното лице.

Според описот на објавата, фотографиите се направени како дел од фотосесијата за роденденската колекција од брендот за шминки на Ким.

„Фотосесија за роденденската колекција. Го сакав овој ден!“

samo-kim-kardashijan-se-osmeluva-da-nosi-fustan-so-nejziniot-lik-02.jpg

Потоа Ким нагласува дека најважното нешто на фотографиите е виолетовата сенка со којашто е нашминкана.

„Забавен факт… додека растев мојата соба беше уредена со боја на лаванда и виолетовата отсекогаш ми била убава боја, па затоа сакав мојата роденденска колекција да ја има најубавата виолетова палета“.

samo-kim-kardashijan-se-osmeluva-da-nosi-fustan-so-nejziniot-lik-03.jpg

Колекцијата шминки на Ким навистина беше пуштена во продажба на 21 октомври – денот на нејзиниот роденден.

Сепак, изгледа фустанот со нејзиниот лик не е за продажба и е направен само за фотосесијата. На една фотографија се познава дека фустанот е направен од големо парче материјал на кое е испринтан нејзиниот лик, а фустанот не е ни зашиен, туку прицврстен со штипки.

samo-kim-kardashijan-se-osmeluva-da-nosi-fustan-so-nejziniot-lik-04.jpg

Сега останува уште да ги видиме фотографиите од фотосесијата.

Претходно, ријалити ѕвездата сподели уште неколку фотографии со кои ја најавува празничната колекција од нејзиниот бренд.

На фотографиите Ким носи бело боди, бели хулахопки и сребрени чизми за снег, а косата ѝ е собрана во плетенка.

Слични Вести
Menu