Илустриран приказ: Кои секс пози горат најмногу, а кои најмалку калории? (18+)

Ако во периодот кој е пред нас се соочите со многу мрсна и калорична храна, тогаш ќе барате и начин како да го согорите она што ќе го внесете.

ilustriran-prikaz-seks-pozi-koi-troshat-najmnogu-kalorii-01.jpgфото: depositphotos.com

Овој илустриран „празничен водич“ е идеално решение кога сакате да согорите калории без да станете од кревет.

Секоја секс поза троши одреден број на калории – розовата бројка ги означува калориите кои ги троши жената, а белата боја ги означува калориите кои ги троши мажот.

Калориите се дадени по 30 минути практикување на позата.

Разгледајте и пресметајте што ви се „исплати“ да пробате:

ilustriran-prikaz-seks-pozi-koi-troshat-najmnogu-kalorii-02.jpgфото: TheSun

Извор

Слични Вести
Menu