Од Белата куќа се селат во дворец : за Доналд и Меланија Трамп нема зима

По официјалното предавање на претседателската функција на новоизбраниот американски претседател Џо БајденДоналд Трамп ќе мора да се исели од Белата куќа, во која живееше последниве четири години со сопругата Меланија и синот Барон.

Според списанието „Пипл“, поранешнот америнакси претседател и неговото семејство ќе се преселат во својата резиденција Мар-а-Лаго во Палм Бич, Флорида, а работата на вилата, наводно, е веќе започната.

Оваа вила своевремено и припаѓаше на успешната деловна жена Марџори Мериведер Пост, а за потребите на семејството Трамп, таа дополнително ќе се прошири и преуреди.Погледајте во каква “сиромаштија” ќе живеат

Слични Вести
Menu