Модни близначки: Славни жени кои се имаат појавено со иста облека на ист настан

Секој настан во светот на шоу-бизнисот на кој присуствуваат најпознатите имиња, е и еден вид модна писта.

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-01.jpg

Ѕвездите се појавуваат во нивното најдобро издание и речиси секогаш носат дизајнерски парчиња, но понекогаш се случува истото парче облека да го носат две жени на истиот настан – случајно или намерно.

Погледнете кои славни се имаат појавено со иста облека на ист настан:

Кортни Лав и Џесика Алба на модна ревија на Saint Laurent

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-02.jpg

Џулија Робертс и нејзината стилистка Елизабет Стјуарт на доделување на InStyle Awards

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-03.jpg

Крис Џенер и Шели Азоф на забава во Беверли Хилс

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-04.jpg

Миранда Кер и Клои Бенет на забава на Стела Мекартни

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-05.jpg

Џулиен Мур и Оливија Вајлд на доделување на Ace Awards

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-06.jpg

Ева Лонгорија, Амбер Херд и Кара Делевињ со речиси идентични комбинации на настан организиран од Puma и Balmain

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-07.jpg

Лаверн Кокс и Габриел Јунион на доделување на BET Awards

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-08.jpg

Рита Ора и Ким Кардашијан на забава во Лондон

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-09.jpg

Сара Сампајо и Емили Ратајковски на настан организиран од Sports Illustrated

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-10.jpg

Обри Плаза и Елизабет Олсен на филмска премиера

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-11.jpg

Мараја Кери и Витни Хјустон на доделување на MTV VMA

modni-bliznachki-slavni-zheni-koi-se-pojavija-so-ista-obleka-na-ist-nastan-12.jpg

Слични Вести
Menu