Совршена божиќна атмосфера кај Роналдо дома – забава во празнични пижами со Џорџина и децата

И Роналдо облече пижами со празничен дезен за совршена фотка со своите најсакани покрај елката.

sovrshena-bozhikjna-atmosfera-kaj-ronaldo-doma-zabava-vo-praznichni-pizhami-so-djordjina-rodrigez-i-decata-01.jpg

Во текот на пандемијата на корона вирусот Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез постојано ги радуваат фановите со совршени семејни фотографии.

sovrshena-bozhikjna-atmosfera-kaj-ronaldo-doma-zabava-vo-praznichni-pizhami-so-djordjina-rodrigez-i-decata-02.jpg

Така и овојпат 35-годишниот фудбалер со својата 26-годишна девојка и 4-те деца направи прекрасна фотографија по повод католичкиот Божиќ.

Сите беа облечени во пижами со празнични дезени, седнати околу елката, а на Инстаграм Стори Џорџина прикажа дека се играло и пеело на божиќни песни. Таа и девојчињата носат дури и црвени здолништа од тул со светки на нив.

sovrshena-bozhikjna-atmosfera-kaj-ronaldo-doma-zabava-vo-praznichni-pizhami-so-djordjina-rodrigez-i-decata-03.jpg
sovrshena-bozhikjna-atmosfera-kaj-ronaldo-doma-zabava-vo-praznichni-pizhami-so-djordjina-rodrigez-i-decata-04.jpg

Покрај фотографијата од семејството на Роналдо, стои описот: „Ви посакуваме среќен Божиќ!!! Полн со љубов, здравје и среќа.“

Слични Вести
Menu