Новогодишна шопинг победа: 10 подароци со кои ќе ги израдувате блиските

Оваа година, без оглед на тоа што нема да можете да ги поминете празниците со вашите пријатели и блиски, би било одлично да ги израдувате со подароци подготвени со љубов и од срце. Нема поубаво чувство од тоа да видите насмевка на лицето на луѓето кои ги сакате.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-01.jpg

Доколку имате недостиг на идеи, ова се некои од нашите предлози кои би му дошле добро секому во празничните денови и би „извојувале“ вистинска шопинг победа – а вие и вашите блиски ќе добиете совршено релаксирана атмосфера во домот:

1. Удобни пижами и чорапи за уживање во празничните денови во домашна атмосфера.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-02.jpgфото: pixabay

2. Меко ќебе кое ќе му се најде секому за топли прегратки.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-03.jpgфото: pixabay

3. Пакетче со божиќни колачиња комбинирани со топли пијалаци (какао, чај, салеп).

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-04.jpgфото: pixabay

4. За љубителите на вино – пакетче со вкусни сирења и сувомеснати во комбинација со добро вино. 

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-04_1.jpgфото: pexels

5. Празнични шолји во пар.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-05.jpgфото: pixabay

6. За најмалите – дрвена куќичка за безгрижни денови поминати во игра.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-07.jpgфото: Инстаграм, KidsHut

7. Сапунчиња и купки со неодолив мирис за релаксација во бањата.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-08.jpgфото: pixabay

8. Книга – одличен подарок и за возрасните, но и за дечињата.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-09.jpgфото: pixabay

9. Сложувалки, џенга и останати друштвени игри во кои ќе ужива целото семејство.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-10.jpgфото: depositphotos.com

10. Празнични џемпери.

10-predlozi-za-novogodisni-podaroci-so-koi-ke-gi-izraduvate-bliskite-11.jpgфото: pexels

Слични Вести
Menu