Баба ѝ го исплела џемперот од соништата на внука си, кој таа го нацртала за домашна задача

Кој не би посакал ваква баба? Нејзината внука ќе го памети ова изненадување до крајот на животот.

baba-i-go-isplela-djemperot-od-sonishtata-na-vnuka-si-koj-taa-go-nacrtala-za-domashna-zadacha-01.jpg

Џули Кординер од Велика Британија е баба која направи прекрасен потег за својата внука и го воодушеви светот.

Таа сподели на Твитер фотографија од нејзината прекрасна внука во новогодишен џемпер, кој таа ѝ го исплела, откако видела дека внука ѝ го нацртала за домашна задача.

baba-i-go-isplela-djemperot-od-sonishtata-na-vnuka-si-koj-taa-go-nacrtala-za-domashna-zadacha-02.jpg

Малото девојче добило домашна задача да го нацрта својот празничен џемпер од соништата, а Џули ја изненадила со потегот што нејзиниот сон го претворила во реалност.

„Изразот на нејзиното лице кога го виде џемперот беше бесценет“, споделува Џули на Твитер.

baba-i-go-isplela-djemperot-od-sonishtata-na-vnuka-si-koj-taa-go-nacrtala-za-domashna-zadacha-03.jpg

Нејзиниот потег стана вирален хит:

Слични Вести
Menu