Најубавите 100 лица за 2020 година. Победник 19 годишна девојка од Израел (фото+видео)

TC Candler и независни модни критичари ги избираат 100 најубави лица на светот. Критериумите по кои се прави листата на најубави лица се естетско соврешенство, но се гледаат и елеганцијата, држењето, оригиналноста.

Победничка на 2020 година е Јаел Шелбиј, 19-годишна манекенка од Израел . Оваа девојка, според пишувањата на израелските медиуми, е во врска со 35 годишниот син на израелскиот милионер Брендон Корф. Таа има работено на бројни модни кампања, меѓу кои и за колекцијата на шминки на Ким Кардашијан.

Слични Вести
Menu