Posts by Lifestyle

ЗП Охрид и Дебарца севкупен победник на 26. Републички пензионерски спортски натпревари

На 26. Републички пензионерски спортски натпревари кои се одржаа денеска во Охрид, ЗП Охрид и Дебарца е севкупен победник. Организатор на овие портски натпревари беше Созјуот на здруженијата на пензионери на Република Македонија, а домаќин ЗП Охрид. На спортските натпревари учество зедоа 280 натпреварувачи од вкупно 34 здруженија на пензионери…

Вдишете длабоко и уживајте: ова се најубавите куќи во светот

И не само најубави, туку секако и едни од најлуксузните куќи на светот. Со модерен или рустичен стил, со базен или без него, покрај самото море или во планина, овие куќи кај секого измамуваат воздишка, како и  желба да се има нешто слично.  Овие куќи го носат епитетот најубави во…

Ѕирнете во куќата за која цел Инстаграм зборува

Една куќа во Америка стана позната низ цел свет, и тоа со причина. Иако на прв поглед изгледа дека во неа не е можно да се живее, оваа неверојатно тесна градба крие пространа внатрешност на два спрата во која комотно може да живее цело семејство.  Оваа тесна куќа била изградена…

Куќа која се губи со притисок на дугме за неколку минути (видео)

Верувале или не  – куќата може да се зголема  до три пати, потоа може да се собере и да се премести на друга локација или да се трансформира во деловен простор и сето тоа за само 10 минути Семејните куќи се вечна инспирација за сите, но она што го осмисли…

Омилени филтри на популарните Инстаграм блогери

Инстаграм е преполн со совршени фотографии кои имаат речиси идеална изостреност, хармонија на контрасти и фантастична осветленост.  Познатите инфлуенсери ова го постигнуваат благодарение на VSCO апликацијата.  Речиси сите  тие се согласуваат дека има 3 врвни филтри со кои фотографијата може да ја едитирате, а да не погрешите. Па ако сакате…

Ако сакате мода треба да ги следите нив- трендсетерките од „Тик Ток“

До неодамна никој не слушнал за Тик Ток, а сега оваа социјална мрежа стана мошне популарна меѓу тинејџерите и докажа дека нема само “глупави” содржини . Моќта на Тик Ток ја проценаа и блогерите и  модните инфлуенсерки кои започнаа редовно да објавуваат  содржини на оваа нова социјална мрежа – да…

Tројцата најплатени инфлуенсери на светот

Ќе ви се заврти во главата кога ќе прочитате колку заработуваат. Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH Со светот се повеќе владее Инстаграмот , тоа сигурно го знаевте, но дали знаете дека најбрз пат да се дојде до најпосакуваната титула на престижниот  магазин  Форбс –  “најбогати”, оди преку оваа социјална мрежа?  Еве кои…

Водич за купување: облека која ќе биде хит се до пролетта 2021

Мода
Ако не ни верувате нас, верувајте му на Инстаграмот Паметното купување пред крајот на 2020 година подразбира вложување во неколку парчиња од гардеробата кои ќе ви потраат подолго и во кои ќе можете да уживате и во наредните сезони. Еве што препорачуваат модните експерти за оваа сезона. -Легинс од лажна…

Очила за сонце – моден детал и заштита

Мода
Изборот е толку голем, што не може да не најдете некои кои нема да ви се допаднат Постојано сите медиуми потсетуваат да се носат маски за лице, со цел да се заштитиме од смртоносниот вирус кој владее со светот, но во сето ова не заборавете дека треба да се заштитуваат…

Тренд боја оваа есен: бела

Мода
Белата боја обично е карактеристична за летото, но оваа есен го задржа водечкото место на модната листа. Бела боја од глава до пети. Овој тренд е омилен оваа сезона меѓу сите трендсетерки на социјалните мрежи, а ги освои и срцата на многу дами. Речиси сите комбинации во кои доминира белата…
Menu