Posts by lifestyle.mk

Најбизарниот „пар“ на светот направи свадба: Бодибилдерот Јуриј Толочко се венча со „девојката“ секс кукла

Во ноември Јуриј организираше свадбена церемонија со десетици гости, а неговата сакана, секс куклата Марго, носеше раскошна венчаница. Бизарно, зарем не? Бодибилдерот Јуриј Толочко од Казахстан долго време е актуелен во медиумите со својата „девојка“, секс куклата Марго. Јуриј оди на вечери со неа, чува миленик, а во ноември дури и се…

Џеј Ло повторно со чантата од крокодилска кожа – се подготвува за новогодишниот настап + видео од пробите

Џеј Ло уште еднаш беше „уловена“ со чантата од крокодилска кожа за која беше критикувана, додека оди на проба за настапот на ногодишна ноќ, а набрзо потоа ги израдува фановите и со видео од подготовките. Џеј Ло се подготвува за нејзиниот настап на новогодишната ноќ, а само неколку денови пред…

Баба ѝ го исплела џемперот од соништата на внука си, кој таа го нацртала за домашна задача

Кој не би посакал ваква баба? Нејзината внука ќе го памети ова изненадување до крајот на животот. Џули Кординер од Велика Британија е баба која направи прекрасен потег за својата внука и го воодушеви светот. Таа сподели на Твитер фотографија од нејзината прекрасна внука во новогодишен џемпер, кој таа ѝ…

„Фармерките се диктатор, тие мора да се запрат!“ – Цитати на модната легенда Пјер Карден кој почина на 98 години

Пјер Карден, легендарниот моден креатор, почина на 98-годишна возраст во болница во близина на Париз, на 29 декември. Во соопштението за неговата смрт, семејството на Карден изјавило: „Сите ние сме горди на неговата силна амбициозност и смелоста која ја покажа низ неговиот живот“. Неговата дизајнерска визија започнала со т.н. „балон фустанот“…

500 калории помалку: Трик за кремаста руска салата без „тон мајонез“

Каква би била празничната трпеза без чинија руска салата? Не би сакале ни да замислиме. Обично се подготвува неколку дена пред Нова година, или во случајов кога нема да има прослави, можеби и на истиот ден, а содржи грашок, морков, компир, кисели краставички, јајца, салама и многу мајонез. Мајонезот ги…

Коби Брајант, Марадона, Шон Конери – светски ѕвезди кои ги изгубивме во 2020 година (фото)

2020 беше ужасна година од многу аспекти, а покрај пандемијата, таа успеа да нè збогува и со многу славни ѕвезди кои починаа во оваа тешка година. Коби Брајант и неговата ќеркичка Џиана беа првичниот шок… но и сите останати кои многу ќе му недостигаат на светот: Диего Марадона Легендата на…

Леб со банана, домашна пица – најгугланите рецепти за 2020-та година

Далгона кафе, лахмаџун, леб со кисело тесто – кои беа најпребаруваните рецепти на Google за 2020-та година? Поголемиот дел од годинава го поминавме дома, па многумина имаа повеќе слободно време од вообичаено. Ова, пак, натера многу луѓе да започнат некое ново хоби, а изгледа најпопуларно беше готвењето. Во текот на…

Вирално видео: Скијачка стана мета на критики откако го фрли 1-годишниот син во длабок снег

Забавата со нејзиниот син ја направи мета на онлајн критки. Дали потегот ја загрозува безбедноста на нејзиното детенце? Јулиа Манкузо (36) од Калифорнија е поранешен олимписки ски шампион и мајка на 1-годишен син, која поради еден потег деновиве е мета на онлајн критики. Таа сними видео како го фрла нејзиниот…

12 активности кои ќе ви ја донесат празничната атмосфера во домот, во време на пандемија

Речиси сме на прагот пред Новата година, а вие уште не чувствувате никаква празнична атмосфера? Да, годинава е поразлична од сите претходни, но време е да направите неколку работи кои ќе ви ја внесат празничната еуфорија и радосните емоции во домот. Можеби годинава не смееме да правиме многу нешта, но…

Возачи, да ве провериме: Кој има предност?

Добро погледнете ја сликата и не брзајте пред да одговорите… Бидејќи во пракса, тоа може да ве чини живот. Има еден камион и три авотомобили. Соодветно на нив, со иста боја на стрелки е означен нивниот правец на движење. Замислете ја ситуацијата и одговорете – По кој редослед треба да…
Menu