Posts by Lifestyle

(ВИДЕО) Петар Маркоски: Виолината ми помага да се релаксирам и да ги наполнам батериите, огромна благодарност до фанови од целиот свет и милионските прегледи

Петар Маркоски познат како детето со виолината. За прв пат со виолината се среќава на 7 годишна воздраст кога го запишале во основното музичко училиште „Методи Патче“, Охрид, на инструмент – виолина. Во текот на школувањето Петар се здобива со 5 награди на државно ниво во категорија соло, дует и…

(ВИДЕО) NEWS1 ве носи во Мадрид – откријте ја најмалата палата „ Паласио де Кристал“ или (Кристал Палас)

Во најважниот парк на Мадрид Буен Ретиро во центарот на градот можете да ја откриете најмалата палата: Паласио де Кристал (Кристал Палас).  Станува збор за интересна архитектонска структура беше изградена како изложбен павилјон без специјални технологии од стакло и метал во далечната 1887 година. Паласио де Кристал е единствениот ваков…

(ФОТО) По тешка сообраќајна несреќа, 14 часовна операција , 7 дена кома, до фитнес шампион – ИВАН ИВАНОВ

Иван Иванов фитнес тренер и доказ дека ништо не може да те спречи да бидеш успешен кога го работиш она што го сакаш.  Иванов има 16 годишното искуство во полето на фитнесот и бодибилдингот! По тешка сообраќајна несреќа, 14 часовна операција , 7 дена кома, месеци  во болнички кревет, тотално…

Почина Нино Черути – Славен италијански дизајнер кој направи револуција во машката, мода – кај него учеше и Џорџо Армани

Во 91 година од животот почина Нино Черути, италијанскиот моден дизајнер заслужен за револуција во машката облека во 1960-тите , кај кого го учеше занаетот и младиот Џорџо Армани, објавија италијанските медиуми. Черути почина во северозападна Италија, каде што неговото семејство управуваше со текстилна компанија од 1881 година, објави италијанската…

(ВИДЕО) Нашиот Валентин Андон веќе го оствари „американскиот сон“

Брендот „Активити“ ( activitea.shop ) кој во САД го основа македонецот Валентин Андон брзо го освојува пазарот на Америка, а од денес рекламите за онлајн продавницата на „Активити“ заедно со најпознатите брендови во светот се вртат на видео екраните на прочуениот „Тајм Сквер“ во Њујорк. Валентин Андон заедно со неговиот…

Порталите на OneMedia.mk, 2021 година ја завршуваат со 7.000.000 кликови кои ги кликнале над 1.500.000 читатели

Порталите News1.mkOhrid1.comLifestyle.mk 2021 година ја завршуваат со 7.000.000 кликови кои ги кликнале над 1.500.000 луѓе. Околу 70 % од кликовите се од Македонија, додека 30 % се од цел свет, а прва држава по нашата е САД, потоа доаѓа Германија, Австралија и т.н.Медиумската групација OneMedia.mk во 2022 најмногу внимание ќе…

(ВИДЕО) Во Дубаи се продава долна облека од чисто злато

„Златен сук“ од Дубаи е традиционален пазар во Дубаи, Обединети Арапски Емирати. Сукот се наоѓа во деловниот кварт на Дубаи во Деира, во месноста Ал Дагаја. Во оваа улица има над 380 продавници, од кои повеќето се трговци со златен накит. Во него може да се купи долна женска облека…

(ФОТО и ВИДЕО) Елката пред „Mr I“ хит за сликање во Охрид

Бутик хотелот „Mr I“ и оваа зима е хит во Охрид, а елката пред најубаво украсената зграда на кејот на Охридско Езеро е главна атракција за фотографирање и објавување на социјалните мрежи. Украс и мечиња има и на балконите од апартманите во „Mr I“ кои се уредени и конципирани и…

(ФОТО) Зимска бајка во Маврово

Најголемите планински центри во Македонија се прекриени со снег. Снежна идила има на Попова Шапка, Маврово, на Копанки-Пелистер, но снег има и на Водно, потоа во Крушев, Кичево, снег вее во Битола. На ФБ профилот Патувања низ Македонија објавени се прекрасни фотографии од баковитото Маврово. Погледнете ….

Trippinsrbija ви ја покажува скриената убавина на природата во Србија

Запознајте ја вашата земја за да ја засакате повеќе, е една изрека која Тања Васојевиќ, директорка за комуникации на Одделот за корпоративни комуникации во Делта Холдинг, сериозно ја сфатила и уште посериозно ја претворила во реалност. Слободното време го поминува на многу интересен начин – патува низ Србија и ги…
Menu