Posts by Lifestyle.mk

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЛИЧНОСТА ВО ОЧИ И ОТКРИЈТЕ: ДАЛИ Е ЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА ВРСКА ИЛИ АВАНТУРА?

Имено, во студија спроведена во Австралија, експертите прашале хетеросексуални мажи и жени дали се подготвени за сексуален однос. После тоа, тие ги фотографирале, по што тие слики им ги покажале на другите волонтери. Целта беше дека, судејќи само според фотографиите, испитаниците препознаа мажи кои сакаа секс за една ноќ. Се…

10 НАЧИНИ КАКО ДА НАПРАВИТЕ ПАРТНЕРОТ ДА ВИ БИДЕ ВЕРЕН

Совети и Трикови
Неверството е едно од работите што многу луѓе не успеваат да го простат во врската. Никој не сака да биде лажен. Постојат многу причини мажот до вас да ве изневери. Ова не значи секогаш дека е лоша личност или дека е некој на кого не може да му се верува.…

Лепа Брена доаѓа во Македонија пред Илинден, ќе се дружи со двајца познати македонци

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, која во времето на Југославија стана популарна и надвор од неа. Таа статусот на ѕвезда го задржа до ден-денес. Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се во среќен брак веќе 30 години, од кои имаа два сина, Стефан и Виктор, но малкумина…

Невестите се „купуваат“ за огромни суми, дури и со кредити и уште 18 факти за животот во Оман

Случувања
И да сте локалец и да се дојденец ако сте сингл маж нема да може да живеете во кварт наменет за семејства. Вратите се обележје на Оман и секој жител на државата се труди да има што е можно поубава врата. Оман е земја која не е многу популарна кај…

Ситуации во кои се препознаваат вистинските пријатели

Занимливости
Се вели дека само во предизвикувачки ситуации ги препознаваме вистинските и лажните пријатели. И практиката покажува дека тоа навистина е така. Секој порано или подоцна дознава какви се пријателствата во неговиот живот. Пријателството се смета за позитивна врска помеѓу двајца или повеќе луѓе кои чувствуваат симпатии и доверба едни со…

Каније НЕ САКА ДА ГО НАПУШТИ СТАДИОНОТ додека не го заврши својот нов албум

Каније Вест (44), наводно, живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта додека се обидува да го заврши својот долгоочекуван нов албум „Донда“. Раперот „Језус“ минатата недела организираше забава за да се преслуша албумот и планираше да ја објави плочата во петок. Но, пристигнувањето на албумот беше одложено и Каније остана на…

Сораја си купи торба за 3000 евра, ќе носела книги на плажа во неа

Сораја Вучелиќ (34) е доследна во своите изјави. На социјалните мрежи, старлетата се пофали со нова фотографија на која позира во оскуден костим за капење, а во очи паѓа нејзината голема торба за плажа „Диор“ која чини отприлика 3000 евра. Сораја чува тешка литература во неа за читање на плажа.…

Тиркизно бикини, романтична вечера: Каролина Гочева и Михаил уживаат на Крф и споделија прекрасни фотографии

Нашата позната пејачка, Каролина Гочева летниот одмор го помина на прекрасниот грчки остров Крф. Македонското девојче ги изненади своите фанови со бројни фотографии на кои може да се забележи дека вистински ужива во убавините на прекрасниот остров со својот сопруг, уметникот Михаил Корубин. View this post on Instagram A post…

Какво е влијанието на морето врз мозокот?

Морето, кое покрива речиси 80 отсто од нашата планета, е неверојатно длабоко место. Големите писатели секогаш му се восхитувале и го почитувале, а за повеќето луѓе тоа е многу повеќе од место во кое може да се плива. Какво е влијанието на морето врз нашиот мозок? Неколку психолози од Универзитетот…

Необично пријателство помеѓу мечка и девојка – заедно одат на риболов

Занимливости
Вероника Дичка ја спасила мечката Архиеја откако еден руски сафари-парк престанал со работа во 2019 г. Тие се најдобри пријатели и често заедно одат на риболов, а мечката знае и да весла. Видео од мечката и нејзината пријателка, снимено на езеро во Новосибирск, стана популарно на глобално ниво. Вероника ја…
Menu