Posts by Lifestyle.mk

Машкиот парфем кој жената ја тера на секс: Има дејство, но опасен е заради едно нешто

Се сеќавате на јохамбинот и шпанската мушичка, кои наводно би ја натерале секоја жена да полуди од желбата за секс?  На пазарот се појави спреј со сличен ефект, но многумина тврдат дека не би требало да може да се купи. Еве зошто Доколку навистина делува на жените, како што тврдат…

Филозоф ја вознемири јавноста со своето предавање: Човекот е ВТОР НАЈПАМЕТЕН ВИД на Земјата

Норвешкиот „деловен филозоф“ Андерс Индесет на предавање во Атина рече дека алгоритмот станува посовршен и дека станува многу попаметен и поефикасен од човечкиот вид, и дека човекот е „вториот најпаметен вид на планетата Земја“. На конференцијата на грчката компанија за анализа на податоци САС, Индесет рече дека „технологијата се претставува…

ЧАЈ ОД ТИЛЧЕЦ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ГРАДИТЕ

Во шолја врела вода ставете 2 лажички семки од тилчец (семето треба малку да се издробеи за подобро да се ослободат активните материи) Оставете да отстои 5-10 минути. Исцедете, засладете со лажичка мед. Пијте по една чаша три пати на ден. За мајките кои дојат, овој чај го стимулира производството…

Од каде потекнува ножот на Тутанкамон (од вселената)?

Откако беше откриена недопрена на 6 ноември 1922 година, гробницата на фараонот- момчето Тутанкамон, стана неисцрпен извор на прашања, ама на повеќето научниците не можат да дадат конечен одговор. Во гробницата се пронајдени околу 5.000 предмети. Некои од прашањата за овие објекти станаа вистински мистерии што ги копкаат – не…

Дневен Хороскоп

ОВЕН Со добра проценка на можностите и правилен избор на соработници, можете релативно брзо да ги постигнете своите цели на деловната сцена. Понекогаш мора да дејствувате енергично или на крајот во друштво на соработници. На вашиот препознатлив начин, знаете како да придобиете симпатии од различни страни. Кога сте расположени, имате…

3 ПРИЧИНИ ЗОШТО ПОЧИТУВАЊЕТО Е ТОЛКУ ВАЖНО ВО ВРСКАТА

Одговорот на ова прашање не може да биде двосмислен, бидејќи стабилната врска е тешко да се изгради и е резултат на љубов, доверба и почит. Точно! Почитта е исклучително важна за една врска, бидејќи не можете да останете со личност која не го почитува вашето мислење и чувства. И обратно!…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ОКТОМВРИ

ОВЕН Имате мали проблеми на работа. Работете на концентрацијата за да не правите грешки. Можеби имате впечаток дека партнерот не е искрен со вас или дека не е подготвен за брак. Внимавајте на исхраната. БИК Можно е да бидете разочарани во деловното опкружување поради недостатокот на поддршка што ја очекувавте.…

Пронајдена желка со две глави: Не се знае кој пол е, но откриени се овие занимливости

Две глави, шест нозе и еден оклоп. Така изгледа двоглавата желка, многу ретка, пронајдена на американскиот ‘рт Кејп Код. Волонтери сосема случајно ја пронашле на ‘ртот и веднаш ја префрлиле во тамошниот центар за диви животни каде научниците спроведуваат истражувања за тоа. Во центарот велат дека ова е прва таква…

ЦЕЦА ПРВА НА ЈУТЈУБ! Со парите што ги заработува може да купи осум стана

Светлана Цеца Ражнатовиќ ги урива сите рекорди кога станува збор за заработката од прегледи на Јутјуб, со што од 2012 до денес комотно може да купи осум големи стана во Белград. Кога е во прашање естрадата во соседството, Цеца е прва на оваа платформа надминувајќи милион следбеници, со што дополнително…

ЕВЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ АКО ПИЕТЕ ЧАЈ ОД КАМИЛИЦА СЕКОЈ ДЕН

Придобивките од камилицата се познати со децении и со сигурност можеме да кажеме дека е една од најкорисните билки. Поради оваа причина, активно се користи во народната медицина за лекување на голем број болести. Многу билкари препорачуваат да пијат чај од камилица дневно. За да разберете што точно е лековитиот…
Menu