Чипс + Нутела: Необични комбинации на храна за кои луѓето тврдат дека се вкусни – Дали би ги пробале?

Урми со сланина, шпагети болоњезе со пире од јаболка, краставици со мед – некои луѓе навистина уживаат во најнеобичните комбинации

Read more

3 италијански здрави рецепти: Крема од тиква и хељда, рижото со цвекло и graukase, аспарагус со јајца

Во склоп на Неделата на италијанска кујна, денес на менито имаме неколку рецепти за здрава италијанска храна подготвени од најреномираната академија

Read more